1. Primjerice, ako platnenu vrećicu uvijek zaboravite u autu ili kod kuće, zapitajte se zašto vam se to događa. Je li prevelika da vam stane u torbu i da je tako uvijek imate sa sobom? Sviđa li vam se? Možda zvuči banalno, no platnenu sam vrećicu počela uvijek nositi sa sobom kad sam našla onu koja mi se sviđa. Lagana je, napravljena od materijala od kojeg se izrađuju kabanice i može se složiti u mali džep pa zauzima doista malo prostora. Otkad je imam, nisam kupila nijednu vrećicu.
2. Živite li u malom prostoru, katkad je teško pronaći mjesto u stanu gdje biste odlagati plastiku, staklo, papir. U mojoj maloj kuhinji uvijek sam se spoticala na vrećicu s plastičnim bocama. Budite kreativni i osmislite rješenje koje će vas veseliti. Moja prijateljica, primjerice, ima tri platnene vreće u različitim bojama koje je sama sašila. Vise joj na zanimljivim vješalicama na zidu u hodniku. U jednu ide papir, u drugu plastika, a u treću staklo. Ne samo da nema nereda, nego njezine vreće doista efektno izgledaju i doimaju se poput ukrasa.
3. Pokušajte stare stvari vidjeti na nov način. Inspirirajte se televizijskim emisijama ili idejama na internetu. Često je potreban mali poticaj da bismo počeli razmišljati kreativno. Kad vidimo što su drugi smislili, možemo dobiti poriv probuditi dijete u sebi i ponovo se početi igrati – a to nije dobro samo za okoliš nego i za buđenje vlastite uspavane energije. Osim toga, kad starim loncima, čašama, kutijama date novu svrhu – oni postaju osobni predmeti s pričom, a to će vas zasigurno razveseliti.