Nije modni hit. Marame za nošenje beba imaju i te kako važnu funkciju u njihovu odgoju. Potvrdio je to i William Sears, koji je sa svojom suprugom Marthom ovoj nosiljci posvetio cijelo jedno poglavlje u knjizi Povezujuće roditeljstvo. Glavna poruka ove knjige jest da beba mora što više biti u kontaktu s roditeljima, osobito s majkom. Protivno dosadašnjim savjetima da dijete treba pustiti da se isplače ili da ga ne treba previše nositi na rukama, bračni par Sears savjetuje sasvim suprotno. Stoga preporučuju tzv. sling, maramu za nošenje beba, pa čak i nešto veće djece.
Koautor knjige sjetio se jednog primjera iz 1989. godine sa svojeg predavanja na konferenciji posvećenoj roditeljstvu.
Jednog dana nosio je svojeg sinčića Stephena u slingu i stao pokraj dvije žene iz Zambije koje su svoju djecu također nosile u marami. Upitao ih je zašto roditelji u njihovoj kulturi djecu većinu vremena nose uza se. Odgovorile su mu bez puno premišljanja: „Jer to majci čini život lakšim i jer je to dobro za bebu“. Nastavile su objašnjavati kako im stalni dodir s djetetom pruža osjećaj ispunjenosti, ali je ujedno i podsjetnik na važnost koju imaju kao majke.
Sling i rebozo, nešto duža marama, iznimno su praktični jer je beba udobno smještena uz majčina leđa ili grudi, bilo u sjedećem ili ležećem položaju, dok vi obavljate svakodnevne obveze. Jedino će vam trebati vremena da je naučite vezati – slično kao i s vožnjom bicikla. Ali ne odustajte. I vama i bebi ova nosiljka s vremenom će pružiti neizmjerno zadovoljstvo.