Svatko nosi breme o kojem šuti

Postoji li u svima nama neko breme? Put koji nismo prokrčili? Prepreka koju nismo svladali, pa su sve naše misli i čini uzrokovani tom prošlošću koja nam kroji život?

Svaki čovjek tijekom života nosi neko breme o kojemu šuti. To breme postaje sve teže, guši ga, tjera na nezamislive poteze, mijenja mu osobnost, stvara bijes, mržnju ili ga tjera u ovisnost. Često ta velika tajna čovjeka odvodi u labirint neriješenih osjećaja iz kojega ne može pronaći izlaz. Naš četvrti roman Bremenita šutnja govori o tome kako osvijetliti tamne hodnike svoje duše, suočiti se s boli i na koji način pronaći izlaz iz labirinta. Mi smo duševne savjetnice koje pišemo o onome u što se najbolje razumijemo.

Proza koja liječi

Začetnice smo novog književnog pravca nazvanog proza koja liječi, a naša proza, osim što liječi, nadahnjuje i osvješćuje. Naši su romani Bez ljubavi i mržnje, Zlatni Mjesec i Armati pomogli tisućama čitatelja koji se nisu znali nositi sa svojim neriješenim osjećajima. Bremenita šutnja progovara i o seksualnim blokadama, o tome što se događa kada se ne izrazi naša prava priroda te koju patnju to izaziva. Našu glavnu junakinju Medenu u pubertetu su zaustavili, ograničili njezini roditelji koji su je željeli ukalupiti i zahtijevali su da živi po njihovim pravilima.

Zaključavali su je u sobu punu prašnjavih igračaka u kojoj je bila usamljena i tužna. Željela je trenirati karate, oni su je upisali na balet. Željela je popravljati automobile, natjerali su je da upiše gimnaziju. Željela je ostvariti ljubav, ali za to je bila kažnjena. I tako je njezin emocionalni razvoj stao u dobi od petnaest godina.

Iako je po dobi četrdesetogodišnja žena, Medena je zapravo još djevojčica, a njena je osobnost sakrivena ispod naočala i debelog džempera. Sve dok u njen život ne uđu dvije osobe, imućna Ruskinja i Gorka, djevojčica iz doma za nezbrinutu djecu u kojemu je Medena odgajateljica. One njen život mijenjaju iz temelja i ona se usuđuje izaći iz tame u kojoj se skrivala.

Duševna patnja

Ruskinja Saša Aleksandrovna više joj je od roditelja, podržava je u samoostvarenju i Medena prvi put nije nesigurna žena. No njena je svijest dugo bila zaključana u podrumu i osjećaji koje je trebala realizirati ostali su zaglavljeni. Zato je ono što joj se čini jedina nada zapravo pogrešan put koji je vodi u labirint zabranjenih osjećaja.
Češće se priča o blokadama na tekućim računima nego o emocionalnim blokadama. Današnjeg čovjeka najviše muči duševna patnja koja se odražava na njegov život, brak i posao. Breme na duši nijednim se aparatom ne može snimiti, a prisutno je, boli, smeta i pritišće.

Naše su spoznaje da rješavanje mentalnih i emocionalnih blokada dovodi do samorealizacije i sigurnosti u ljubavnim i poslovnim odnosima, a to, naravno, utječe povoljno i na financijsku situaciju. Bremenita šutnja roman je koji oslobađa, ruši predrasude i stereotipe. Daje uvid u mentalna i duševna stanja svih likova. Knjiga je namijenjena ženama i muškarcima svih uzrasta. Proza koja liječi spoj je lijepe književnosti, duboke psihoanalize, duhovnosti, a čita se kao napeti psihološki roman. Na taj način dopiremo do šire publike.

Svaki čitatelj se može pronaći u našim romanima

Neki čitatelji naše romane čitaju kao psihološke priče jedva čekajući rasplet situacije, a roman im usput daje odgovore na njihova duboka duševna pitanja. Drugi naše romane čitaju baš kao prozu koja liječi, tražeći u njoj pomoć za svoje stanje, a treći naše romane čitaju zbog filozofskih misli i nevjerojatnih likova. Svaki se čitatelj može pronaći u nekom od naših romana i u tome je njihova magija. To je razlog zbog kojega su toliko traženi u knjižarama i knjižnicama.

Čitatelji nam se svakodnevno javljaju i zahvaljuju nam jer su ih naši romani nadahnuli i osvijestili, govore da prije čitanja naše proze nisu razumjeli što se događa u njihovim dušama.

Čim smo otvorile našu opatijsku ordinaciju Entera Clinic, shvatile smo da imamo dva poziva, liječenje u ordinaciji i putem knjiga. Svaki naš roman obrađuje neku duboku temu i problem kojemu se na kraju romana pronađe lijek. Bremenita šutnja se uvijek osjeća, bez obzira na to koliko to osoba potiskuje. To duševno breme stvara hladnoću u odnosu, priječi put normalnoj komunikaciji, a osoba s bremenom uvijek ima osjećaj da je napadnuta. Što se breme više skriva, to je zapravo sve više vidljivo, a onaj tko ga nosi je mrzovoljan i počinje prezirati ljude, svi su mu uvijek za nešto krivi. Tek priznavanjem svoga bremena otvara se put zdravog i uravnoteženog odnosa.

Sazrijevanje

Naš prvijenac i dobitnik nagrade Kiklop Bez ljubavi i mržnje progovara o emocionalnom genetskom kodu koji, kao i gene, nasljeđujemo od predaka, a da toga nismo svjesni. Objašnjava na koji se način riješiti tih neriješenih osjećaja, prekinuti lanac boli, tuge, patnje, mržnje i pogrešnih uvjerenja. Progovara i o emocionalnom sazrijevanju. Mnogo je ljudi odraslo samo tjelesno, dok su emocionalno još djeca. Zato su neodgovorni, ne donose sami svoje odluke, nesigurni su i oslanjaju se na druge.

Bez ljubavi i mržnje objašnjava na koji način osloboditi emociju koja nas je blokirala.
Bremenita šutnja roman je koji svakoga čitatelja želi navesti da progovori o svojoj boli, o svojim seksualnim blokadama, da se riješi nesigurnosti i hrabro kroči u život. Sa svim se ovim problemima i temama već dvadeset dvije godine bavimo u našoj ordinaciji Entera Clinic i uspješno ih rješavamo.

Nadopunjujemo se

Nadopunjavamo se u pisanju, kao i u našim duševnim terapijama. Književnost je još od djetinjstva naša velika ljubav, a nakon otvaranja naše opatijske ordinacije spojile smo je s duševnim terapijama. Na taj je način nastala proza koja liječi, a ona je produžena ruka našeg savjetodavnog djelovanja. I Britanska kraljevska knjižnica prepoznala je našu prozu koju su uvrstili u svoj stalni postav.

Čitatelji kažu da naši romani imaju neku magiju koja ih vuče da ih što prije pročitaju kako bi se razotkrile sve tajne, a nakon čitanja roman pročitaju još nekoliko puta, jer im uvijek daje neke nove spoznaje.

Pročitajte izvadak iz knjige Bremenita šutnja na ovoj poveznici