Postoji duboka razlika između biti sam i osjećati se usamljeno, a nije je uvijek lako uočiti. Stručnjaci vjeruju da usamljeni mogu biti čak i oni pojedinci za koje se to nikada ne bi reklo jer savršeno prikrivaju svoje prave osjećaje, navodi Hack Spirit

Evo kojih 5 znakova jasno ukazuju na nečiju duboku usamljenost, prema mišljenju stručnjaka.

1. Konstantna zauzetost

Kada je netko stalno u pokretu, često je ta neprestana zauzetost obrambeni mehanizam koji se koristi za izbjegavanje neugode usamljenosti. To je način da se ispuni praznina i odvrati od stvarnosti unutarnjeg osjećaja.

Dakle, ako primijetite nekoga tko uvijek dolazi s popisom obaveza u ruci, zastanite na trenutak. Možda se samo bori s dubljim osjećajem usamljenosti, koristeći zauzetost kao štit protiv toga.

2. Izbjegavanje dubokih razgovora

Ako primijetite da netko stalno izbjegava ozbiljne rasprave ili emotivne teme, obratite pažnju na to.

Možda se osjećaju duboko sami i koriste izbjegavanje kao mehanizam za suočavanje. To je suptilan znak, ali kada jednom znate što tražite, teško ga je promašiti.

3. Emocionalna udaljenost

Emocionalna udaljenost uobičajena je osobina među onima koji se osjećaju duboko usamljenima. Nije da nemaju emocija; nego ih nerado otvoreno izražavaju.

Ovo bi mogao biti njihov način da se zaštite. Držeći svoje osjećaje poznatima samo njima, izbjegavaju rizik da budu povrijeđeni ili odbačeni. Ipak, ta emocionalna udaljenost također može produbiti njihov osjećaj izoliranosti, stvarajući začarani krug.

4. Pretjerano kompenziranje neovisnosti

Ako poznajete nekoga tko pretjerano ističe svoju neovisnost, možda se osjeća duboko usamljeno.

Ne radi se o osporavanju njihove autonomije, već o podsjećanju da je u redu ponekad se oslanjati na druge. Svima nam treba povezanost i podrška u životu.

5. Pomaganje drugima, bez potraživanja pomoći za sebe

Postoji zajednička osobina među onima koji se osjećaju duboko usamljenima - uvijek su spremni pružiti ruku, ali rijetko traže pomoć za sebe. Možda vjeruju da stalnim davanjem mogu izbjeći ranjivost koja dolazi s primanjem.

Najvažnije je zapamtiti da je u redu trebati druge, a traženje pomoći nije znak slabosti, nego snage i povjerenja u ljude oko nas.