Izmjena informacija među stanicama

Promatramo li ljudski organizam kao cjelinu, mi smo sustav satkan od mnoštva stanica koje međusobno komuniciraju – svaka sa svakom, od naše glave do pete. Ako je zdravo, naše je tijelo poput savršenog mehanizma u kojem svaka stanica u svakome trenutku svim ostalim „kolegicama“ u tijelu šalje frekvencije – poruke o tome što radi. Istovremeno, međutim, te frekvencije i prima od ostalih, te se tako zna da svaka od njih svoj posao obavlja kako treba. Drugim riječima, sve je u nama povezano i svaki je organski sustav ovisan o drugome, odnosno o izmjeni informacija među stanicama.

Jednako tako, organizam je podložan i onome što unosimo izvana. Loša ili neodgovarajuća prehrana, stres, unošenje toksina u organizam, izlaganje štetnim zračenjima i slično – utjecaji su koji mogu poremetiti dotad skladnu komunikaciju među stanicama – izmijeniti frekvencije koje si one međusobno šalju, uzrokovati, zapravo, komunikacijski kaos koji će otvoriti put zdravstvenim poremećajima i bolestima.

Mjerenje frekvencije organa

Biorezonantna dijagnostika i terapija načini su na koji možemo prvo detektirati poremećenu komunikaciju među stanicama, čak i prije nego što se pojave njeni simptomi, zatim utvrditi što je točno uzrokuje, a na kraju i neutralizirati, odnosno poništiti uzrok, slanjem „ispravljenih“ frekvencija natrag u tijelo.

Nastala od riječi bio što znači živo, i rezonancija kao harmonično gibanje, biorezonancija, pomoću posebne aparature utvrđuje energetsko stanje svakog našeg pojedinog organa i tkiva, odnosno provjerava odašilje li on ispravne frekvencije drugim organima, stanicama. Znanstvenici iz područja biofizike i kvantne mehanike uspjeli su, naime, registrirati frekvencije karakteristične za svaki pojedini organ, a zahvaljujući tome, aparatura putem elektroda koje osoba drži pokazuje jesu li frekvencije njezinih organa onakve kakve bi trebale biti.

Ako nisu, u terapijskom postupku se poremećene frekvencije osobe odašilju u isti taj uređaj, koji ih „konvertira“, odnosno pretvara u „zdrave“ frekvencije te takve vraća natrag u organizam, ponovo uspostavljajući uravnoteženu komunikaciju među stanicama. Kako su, također, znanstveno izmjerene i frekvencije patogenih elemenata u našem tijelu – mikroorganizama poput gljivica, alergena, toksina, štetnih zračenja i drugih – i njih je istim uređajem moguće detektirati, ali i, ponovo inverzijom frekvencija, neutralizirati, odnosno uništiti.

Intolerancija na hranu, alergije, energetske blokade

„Da bismo bili zdravi, među mnogobrojnim frekvencijama u našem tijelu mora vladati harmonija. Optereti li nešto tu komunikaciju, događaju se organske promjene, odnosno zdravlje biva narušeno. Bioravnotežu je moguće poremetiti unošenjem određene hrane, ali i lijekova te različitih kemijskih dodataka. Biorezonancijom, međutim, neutraliziramo štetne utjecaje i uspostavljamo ravnotežu“, ističe Sanda Koprivc-Varga, molekularna biologinja iz Centra za biorezonancu Navitas Pondera.

Riječ je o metodi, dodaje, kojom se mjeri ukupno energetsko i funkcionalno stanje organizma, testira prisutnost mikroorganizama, ispituje intolerancija na hranu, alergije, energetske blokade, opterećenost geopatološkim ili nekim drugim zračenjima.
Proces započinje uvodnim razgovorom s pacijentom koji prethodnu dijagnozu može, ali i ne mora imati. Iz tog se razgovora može puno doznati – kako pacijent živi, kako se osjeća te koje simptome ima – što će brže dovesti do uzroka problema.

Aparat će ustanoviti koliki je protok energije kroz tijelo, a zatim detaljno uočiti gdje, eventualno, postoje energetske blokade, smanjena komunikacija među stanicama koja može uzrokovati zdravstveni poremećaj ili ga je već uzrokovala.

Potpuno bezopasna metoda

„Nakon toga ćemo se detaljnije posvetiti mjestima na kojima postoji blokada pa, primjerice, uspostaviti bolji protok energije jetra ili limfe kako bismo olakšali detoksikacijske procese. Aparat, koji zahvaljujući svom softveru zna po kakvom frekvencijskom obrascu zdrava jetra radi, pokazat će je li frekvencija jetara pacijenta ispravna. To se odmah vidi po različitom gibanju tenzora, pomagala postavljenog između aparata i pacijenta“, pojašnjava Koprivc-Varga.

Patološke signale aparat će terapijom invertirati, „zaokrenuti“ u suprotnom smjeru, i neutralizirati njihovo djelovanje te ih vratiti u tijelo. U takvoj vrsti terapije ne koristi se ništa drugo osim frekvencija samog pacijenta, koje se vraćaju natrag „pročišćene“. Ovakva terapija nema poznatih štetnih djelovanja, neinvazivna je i potpuno bezopasna za čovjeka.

Potiče na bolji rad organa i neutralizira opterećujuće čimbenike

Dva su, dakle, cilja terapije biorezonancijom – da neki, energetski oslabljeni organ, koji ne radi optimalno, potaknemo na bolji rad ili pak da uništimo ili neutraliziramo neki mikroorganizam, teške metale, alergene ili bilo koji drugi opterećujući čimbenik. Sumnja li se, primjerice, na prisutnost nekog parazita u organizmu, bit će dijagnosticiran pomoću seta ampula u kojima su utisnute informacije, odnosno frekvencijski obrasci različitih nametnika.

Ako aparat prepozna postojanje iste te frekvencije u organizmu koji se testira, inverznom će ga frekvencijom neutralizirati i tako pacijenta rasteretiti tog patogena. Ako takvo što u organizmu ne postoji, nego se samo neki organ želi potaknuti na bolji rad jer mu je izmjeren slabiji energetski protok, iz softverskog se programa tom organu šalje frekvencija istog tog, zdravog organa – zdravih bubrega, jetra i slično.

Uzrok često nije ondje gdje je simptom

„Biorezonancija može pomoći već kod prvih znakova kroničnih poremećaja čiji se simptomi, poput glavobolje, umora, nesanice, kroničnih upala i slično, mogu ponavljati i godinama“, napominje Tanja Galić, također molekularna biologinja koja se bavi biorezonancijom u tvrtki Bioharmonija. Uzrok poremećaja, bolesti, dodaje, često nije ondje gdje je i simptom, na što konvencionalna medicina u velikom broju slučajeva ne obraća pažnju.

„Možete imati problem na jednom dijelu tijela, a manifestaciju na drugom. Naši meridijani u tijelu povezuju različite organske sustave pa neki organ oslabljene energije može posegnuti za energijom drugog, povezanog organa i 'posuditi' je. Bilo kakav psihosomatski poremećaj, primjerice, prvo će se odraziti na rad crijeva, što se može manifestirati proljevom ili zatvorom. Nedostatak dobrih bakterija u crijevima uzrokovat će, pak, pad imuniteta i preveliku reakciju na određene tvari – alergiju“, ističe Tanja Galić.

PageBreak

žena
Profimedia žena
Suha koža, kronične glavobolje

Česte upale sinusa su, navodi primjer, moguća reakcija, intolerancije na određenu namirnicu. Kožni ekcemi ili suha koža mogu upućivati na isto, također i kronične glavobolje, migrene. „Imala sam pacijente koji su se desetljećima mučili s glavoboljom, a kad smo detektirali koja im hrana smeta i tu namirnicu izbacili iz prehrane, glavobolje su prestale“, zaključuje.

Biorezonancom je moguće detektirati na koju je namirnicu naše tijelo osjetljivo, odnosno koja ga hrana opterećuje, remeteći tako protok energije i uravnoteženu komunikaciju među organima. Pritom, ako osoba pokazuje intoleranciju na neku namirnicu, to ne mora nužno značiti da je problem sama namirnica, njezini prirodni sastojci, nego su možda problematični pesticidi, kao u slučaju voća i povrća, ili teški metali, u slučaju, primjerice, intolerancije na riblje meso.

Što se sve može testirati

Postupak detekcije je jednostavan – ampula s određenom namirnicom ili njenom „snimljenom“ frekvencijom u tekućini ili pak snimljenom frekvencijom nekog mikroorganizma, metala, alergena, umeće se u aparat, a zatim se tenzorom, postavljenim između aparata i pacijenta, otkriva jesu li njihove frekvencije usklađene. Tenzor će pokazati kako, na energetskoj razini, pacijent reagira kad je izložen frekvenciji neke namirnice ili bilo čega drugog.

Testirati se može sve – hrana, lijek, vitaminski ili neki drugi preparat pa čak i cjepivo – što god osoba sama donese ne bi li se ustanovilo odgovara li joj ili je, možda, samo opterećuje. Kako dodaje Koprivc-Varga, budući da neki roditelji sumnjaju u sigurnost cjepiva za djecu, sve se češće ispituje jesu li djeca kompatibilna s cjepivima koja trebaju primiti. Ustanovi li se da se međusobne frekvencije cjepiva i djeteta ne podudaraju, moguće je dijete cijepiti te biorezonancom preventivno „poništiti“ moguće nuspojave, tj. komplikacije.

Može li se otkriti tumor?

Na pitanje može li se biorezonancom dijagnosticirati tumor ili neka druga teška bolest, odgovara kako uređaj za biorezonancu ne može sa sigurnošću utvrditi da nešto takvo u organizmu postoji, no da se nešto događa, sigurno može – ako se više različitih parametara koji upućuju na neki ozbiljni problem poklapa.

„Postoji li poremećaj rada gušterače u kombinaciji s oslabljenim metabolizmom šećera te osjetljivost na različita sladila i glukozu, dat ćemo pacijentu upute za optimalnu i individualiziranu prehranu, provjeriti sve preparate i lijekove koje uzima te ga uputiti liječniku na kontrolu šećera u krvi i druge eventualne pretrage vezane uz dijabetes“, ističe Koprivc-Varga.

Tretman za plodnost

„Ovom metodom mogu se tretirati i problemi sa začećem, ako se ne mogu utvrditi nikakvi drugi zdravstveni problemi“, kaže Koprivc-Varga. Svakako bi trebalo biorezonancom ispitati, među ostalim, vitaminsko-mineralni status oba partnera, odnosno aposorbiraju li se kod njih u dovoljnim količinama vitamini i minerali bitni za reproduktivni sustav, a potom, ako je potrebno, i terapijom raditi na boljoj apsorpciji.

Namnožena gljivica kandida također može biti smetnja začeću, hormonskoj ravnoteži, odnosno dobra podloga za bujanje drugih organizama koji mogu biti uzročnici, primjerice, pobačaja. Ne smiju se zanemariti ni drugi toksini, teški metali i slično. „Može se ispitati i je li sjeme muškarca kompatibilno sa ženom jer ona, baš kao i kod intolerancije na neku hranu, lijek ili slično, može biti intolerantna na sjeme partnera. I te se međusobno neusklađene frekvencije biorezonantnom terapijom mogu harmonizirati“, napominje Koprivc-Varga.

U čemu najbolje pomaže biorezonancija

„Biorezonantna terapija“, ističe Galić, „najbolje djeluje kod alergija, neurodermitisa i kožnih problema općenito, kod čestih upala sinusa i mjehura, problema s crijevima – nadutosti, opstipacije. Može pomoći i pri odvikavanju od pušenja jer će se slanjem promijenjenih impulsa u organizam potaknuti gađenje prema nikotinu i smanjiti potrebu za njim. Preduvjet je, međutim, i to da pušač sam odluči prestati s ovom nezdravom navikom. Ovisno o poremećaju, varira i broj potrebnih terapija.“

Kod alergija, kažu stručnjakinje, trebaju dvije do tri terapije po alergenu, koje će tijelo, slanjem ispravnih frekvencija, ponovo „naučiti“ da na te alergene ne reagira preburno, kao što je reagiralo u stanju imuniteta oslabljenog nagomilanom kandidom ili nekim drugim problemom. Nakon terapije, često se događa da, ako je više alergena u pitanju, prvo nestaju oni koji su nastali poslije, tijekom života.

Istovremeno, pacijent se svakako mora držati i preporučenih dijeta jer kandidu, primjerice, nije moguće „poništiti“ terapijom ako se istovremeno u organizam unose velike količine šećera i druge hrane kojom se kandida hrani i pritom buja. Uz to, neophodne su i dovoljne količine vode, spavanja, pravilno disanje, tjelovježba i boravak u prirodi jer nas čisti od patogenih zračenja.

Mi smo ljudi zanimljiva vrsta

Budemo li tijelo održavali u takvoj, cjelovitoj ravnoteži, dodatne terapije neće biti potrebne, ističu stručnjakinje, napominjući kako će ipak više terapija trebati onima koji imaju kronične probleme.

Ako je pacijent, međutim, nesklon ovakvim postupcima i alternativnoj terapiji općenito te je energetski „zatvoren“, učinak će izostati. „Puno ovisi o osobi, vjeruje li u pomoć koja joj se pruža ili ne. Mi smo, ljudi, zanimljiva vrsta, jer kad nam se upali lampica za ulje u automobilu, odmah trčimo po pomoć kod servisera, a na signale koje nam naše tijelo šalje, daleko smo inertniji“, kaže Galić. Što prije uočimo i priznamo kako i nama tijelo šalje znakove da mu treba pomoć, prije ćemo si i pomoći, zaključuje biologinja.  

Više doznajte na www.biorezonanca.com i www.bioharmonija.hr