2003. godine osnovala je PBS Centar sportske izvrsnosti koji je danas institucija u kojoj se obavlja funkcionalna tjelovježba za optimalnu formu i zdravlje svih dobnih skupina.

Svoje dugogodišnje iskustvo i stručnost na području rekreativno-terapeutskih tehnika vježbanja Ana-Marija je primijenila na razvoj Body tehnike, koju je inovirala 2000. godine.

sensa dan 2024_1200x675px.png
Sensa 

Radi se o posebnoj, hrvatskoj metodi i pristupu vježbanju kojemu je cilj uspostavljanje psihofizičkog balansa. Pristup se temelji na više poznatih tehnika vježbanja, od klasičnog pilatesa, gimnastike, plesa i joge, koje su drugačije od svega dostupnog na tržištu.

Na Sensa wellbeing danu Ana –Marija će u suradnji s kolegicom Petrom Crnetić Dvojković koja se cijeli život bavi glazbom, održati radionicu „Tijelo i ljekoviti zvuk“. 
Iza Petre je formalno obrazovanje u području zvukoterapije. Završivši edukaciju o terapijskom zvuku kod g. Jonathana Goldmana u SAD-u, 2018. godine postala je član američke udruge Sound Healing Asoociation, a 2021. godine, diplomirala je na Akademiji za Zvukoterapiju u Britaniji.

Ana Marija.jpg
promo 

O radionici koju će održati u okviru Sensa wellbeing dana Ana – Marija je izjavila:

„Na radionici ćemo prikazati i objasniti kako tijelom preko posebnih vrsta disanja i pokreta možemo stvarati ljekoviti zvuk za sebe kako bi bili protočniji u vitalnosti i kako bi bili produktivniji u svojoj svakodnevici. Također ćemo vježbama Body tehnike optimalno pripremiti naše tkivo za primanje ljekovitog zvuka do najdubljih slojeva organa i time utjecati na balans emocionalnog i psihofizičkog stanja. „

Petra 1.jpg
promo 

Petra je pak, želeći približiti svim zainteresiranima sve blagodati zvuka koje će osjetiti kroz ovu radionicu, dodala: „Radeći sa zvukom shvatila sam da zvuk može biti iznimno blagotvoran za ljudsko tijelo, um i duh te da može koristiti čovjeku za samopoboljšanje u raznim područjima. Korištenjem zvuka možemo promijeniti svoje stanje ili utjecati na neku nelagodu. Zvuk ima svojstvo da ulazi u rezonanciju s određenim dijelom tijela i modusom operandi mozga. Na taj način, kao dominantni ritam - frekvencija, utječe na tijelo/mozak, te dolazi do procesa ‘uštimavanja’ i harmonizacije, odnosno vraćanja u prvobitno stanje prirodnog balansa.“