1. Batat  (slatki krumpir) – visokoenergetska namirnica s visokim postotkom škroba, a malo šećera. Jedu se zadebljanja korijena, koja se često pogrešno nazivaju gomoljima. Batat je i dobar izvor minerala i vitamina. Osigurava dnevnu potrebu za vitaminom E, a posebno je vrijedan zbog udjela betakarotena (200 g batata sadržava jednaku količinu betakarotena kao 5 kg brokule).

2. Rajčica
– sadržava likopen, najjači antioksidans iz skupine karotenoida. Zbog snažnog antioksidacijskog djelovanja pomaže obrambenom sustavu i radu srca te ima blago antikancerogeno djelovanje. Važno je spomenuti da su zbog apsorpcije u tijelu prerađeni proizvodi od rajčice mnogo bolji izvori antioksidansa nego sirova rajčica.

3. Acai – Ovo visokoenergetsko bobičasto voće ima snažno antioksidacijsko djelovanje. Raste u šumama Amazone, a okus mu je poseban, nešto poput mješavine kupina i čokolade. Količina snažnog antioksidansa antocijana 15 puta je veća u odnosu na crno vino, a takav se učinak pripisuje sadržaju fitokemikalija. Acai je bogat izvor magnezija, fosfora, kalcija, željeza, bakra, a od vitamina sadržava karotenoide, vitamine skupine B i vitamin C.

4. Noni
– Stres, onečišćivači i druge nevolje svakodnevnog života ozbiljno djeluju na naš imunološki sustav. Noni pomaže imunološkom sustavu da ispuni svoju zadaću te ga čini otpornijim i jačim u odnosu prema vanjskim čimbenicima. S pomoću fitokemikalija koje povoljno djeluju na tijelo podiže energiju čineći nas otpornijima na surovu svakodnevnicu. U dućanima ćete ga pronaći u tekućem stanju.

5. Kivi – Uspoređujući ga s ostalim plodovima, sadržava daleko najveću količinu vitamina C koji pomaže imunološkom sustavu da nas štiti od prehlada, te desetak vrsta šećera i prijeko potrebne minerale. Konzumirajte ga kada je zreo. Na farmaceutskom tržištu pojavile su se i Kiwi-kapsule (želatinozne kapsule punjene praškom kivija) za one koji ne vole okus ploda, a žele uživati u njegovim dobrobitima.