Neka vam računalni ekran ne bude stalno na vidiku. Ako se nemate kamo skloniti, prekrijte ga krpom, a prijenosno računalo spremite u torbu. Budu li vam daleko od očiju, manje će vas uvoditi u napast.

Ako zbog profesije ili obitelji niste obvezni držati mobitel uključenim, isključite ga svaki dan na nekoliko sati. To je vaše pravo i ne dajte nikomu da vas ucjenjuje. Propušteni pozivi i poruke ionako će vam biti vidljivi čim ga uključite.

Na Facebooku i drugim mrežama ograničite priljev obavijesti o tuđim aktivnostima. U postavkama blokirajte svaku aplikaciju koja vas ne zanima pa vam neće stizati neželjene poruke o tome koliko je tko kukuruza posadio u Farmvilleu ili opljačkao brodova u Mafia Warsu.

Na društvenim mrežama i na instant messengerima sigurno imate brojne znance ili neznance s kojima se zapravo ne namjeravate zbližavati. No njihove vas poruke i objave mogu ometati. Slobodno neke od njih izbrišite – vjerojatno ni oni neće primijetiti da im nedostaje netko s kime nisu osobito bliski.

Napišite na papir imena ljudi koji su vam dragi i nalijepite ga na stolić. Obvežite se da ćete s njima održavati kontakt u stvarnom životu. Umjesto da nekomu pošaljete poruku ili mu napišete nešto na Facebookov zid, nazovite ga. Usmena komunikacija obično je sadržajnija i vodi do veće prisnosti.

Kad ste spojeni na mrežu, isključite zvuk prispijeća poruka. Iako izraz instant messenger u prijevodu znači „trenutačni glasnik“, niste dužni odgovoriti u isti čas.
Povremeno postavite svoj status na messengerima na „nevidljivo“. Tako ćete sami moći birati komu ćete poslati poruku, dok ćete se poštedjeti poruka onih s kojima trenutačno ne želite komunicirati.