Sastojci:

1 šalica mljevenih badema

1⁄2 šalice indijskih oraščića, prethodno natopljenih u vodi

1 šalica bademova mlijeka

5 žlica acai praha

1 štapić vanilije (srž)

1 žlica limunova soka

1⁄8 šalice kokosova ulja

1 prstohvat soli

1 žličica agar-agar praha

Priprema:

Miksajte sve sastojke u blenderu dok smjesa ne postane glatka, pa je zagrijavajte u posudi na laganoj vatri do 90 °C te ravnomjerno umiješajte agar-agar. Izlijte panna cottu u deset pravokutnih metalnih kalupa veličine 28 x 5 x 16 cm ili metalnu posudu za pečenje veličine 23 x 33 cm te pohranite u hladnjak na minimalno 3 sata.

Sastojci za fermentirane kupine:

3 šalice kupina

1 1⁄2 šalica sirovog šećera od šećerne trske

Priprema:

Stavite kupine u staklenku, dodajte sirovi šećer od trske, zatvorite poklopac, lagano protresite da se sjedini i ostavite na sobnoj temperaturi 6 - 10 dana.

Sastojci za spirulinu:

1⁄2 šalice očišćenih sjemenki bundeve

1⁄3 šalice sjemenki suncokreta

1⁄3 šalice mljevenih sjemenki lana

1⁄2 šalice kokosovih pahuljica

1⁄2 šalice chia sjemenki

1 1⁄2 žličica spiruline

1⁄4 žličice soli

1⁄2 šalice javorova sirupa

Priprema:

Sastojke mjerite u šalici od 250 ml. Sve, osim javorova sirupa, ubacite u blender. Zatim u smjesu ručnom miješalicom dodajte javorov sirup i raširite u ravnomjerni sloj na neljepljivu površinu, ako koristite dehidrator, ili u posudu za pečenje obloženu papirom za pečenje, ako koristite pećnicu. Dehidrirajte na 70 °C do hrskavosti, oko 12 sati. Ostavite da se ohladi na sobnoj temperaturi te izmrvite.

Ako ste panna cottu izlili u kalupe, izvadite je na tanjur, a onu iz posude narežite na željenu veličinu te je pospite mrvicama smjese sa spirulinom i fermentiranim kupinama. Prema želji, ukrasite jestivim cvijećem.