Iznenadne situacije su samo test
Iznenadne situacije i događaji nisu ništa strašno niti ne premostivo kada znate dvije stvari: Da imate neograničenu moć da ih savladate i da su one samo test ispred vas.
Naš mozak reagirat će na svaku situaciju koja dolazi iz okruženja. Ako je ona za nas nepoznanica, jer slično do sada nismo iskusili, nesvjesno ćemo reagirati u strahu i panici, upadajući u mentalnu blokadu nemoći i izgubljenosti.
Neke od takvih situacija su razvodi, pandemije, otkazi ili iznenadni gubici dragih ljudi. U tim trenucima ključno je koliko smo kvalitetno radili na svojoj mentalnoj i emocionalnoj stabilnosti PRIJE nego se situacija dogodila.
Kada rad na sebi ne pomaže
Onda kada krećemo od boli koja nas je natjerala na promjenu. Puno ljudi odluči se na pomak tek kada ih na to natjera vlastita bol i nemoć. Situacije koje su ih umorile i događaji koji su ih zatekli nespremne. To je uvijek duži put jer ste tada već umorni i iscrpljeni od vlastitih bitki.
Kada želite brzo isplivati iz trenutne situacije , sa što manje prepreka na putu, nužno je da naučeno počnete primjenjivati SADA. Bez ijedne isprike ili odgode. U tom dijelu smo prilično opušteni, pomalo lijeni a upravo taj rad na sebi prije izazova, ključan je da biste ga u datom trenutku preskočili.
- Razina svjesnosti definira razinu mentalne i emocionalne boli. Što je razina svjesnosti niže, to je ego snažniji i vuče vas u bol i dramu. Što je razina svjesnosti viša, to ste svjesniji svoje moći i imate mir sa sobom i kada situacija nije bajna. Donosite izbore i pomičete se lagano iz mjesta.
- Nisku razinu svjesnosti prepoznati ćete po konstantnim izgovorima, stalnim komentiranjem nečega što je završilo odavno, visokoj razini nesigurnosti, dopuštanjem da okolnosti kroje vaš život i strahovima u pogledu budućnosti. Na primjer: „Nemoguće je u vrijeme pandemije pokrenuti posao“ ili „Nitko ti danas ne može pomoći.“
- Višu razinu svjesnosti prepoznat ćete po miru koji osjećate sa sobom, otvorenosti za nova iznenadna iskustva i ljude, malo razmišljanja i puno akcijskih koraka, čitanje i sport kao stil života, orijentiranost na sebe u odnosu na okolnosti.
Ono što ne jača našu snagu uma, to ju omamljuje
Jedan od glavnih "omamljivača" uma je pasivno gledanje, slušanje i čitanje literature osobnog rasta i razvoja. To su one situacije u kojem se ego hrani gomilanjem sadržaja i kratkotrajnim energy boosterima koji u konačnici donesu samo prezasićenje i razočarenje konzumiranim materijalima. Jedan pogledani video neće vam promijeniti život.
Ako ono što ste pogledali, pročitali ili čuli, počnete primjenjivati i u tome ustrajete , vaša snaga uma dobiti će zavidnu razinu. Postat ćete brz mislioci koji djeluje od sebe prema van i ne umanjuje kvalitetu svog života radi iznenadnih i neplaniranih okolnosti na putu.
Nekoliko načina kako ćete ojačati snagu uma i izvući na površinu ogroman potencijal vlastitog bića:
- Okrenite snažno pozornost prema sebi. Umjesto da koristite izjavne rečenice, („.. znaš što mi se dogodilo...“, ili „..kada se samo sjetim..“ ) trenirajte postavljati sebi pitanja: Što mogu učiniti a da se sada osjećam dobro? Koju misao trebam imati a da se i dalje osjećam dobro? Kako na ovo gledaju sigurni u sebe?
- Pronađite nove ljude koje su radom na sebi, dosegli visoku svjesnost i snažan proaktivan um. Naći ćete ih obično u mastermind grupama.
- Vježbajte preokret misli. Svaka misao ima suprotnu stranu. Ona postoji, koliko god vaš ego to negira i radi od vas žrtvu. Vježbajte u svemu vidjeti ljepšu stranu bez obzira na bilo koje okolnosti.