Liječe emotivno-mentalna stanja koja dovode do bolesti

S Bachovim kapima susrela sam se jednom u životu. Našla sam se na velikoj životnoj prekretnici i u sklopu jednog tretmana dobila sam i kapi "protiv straha i za odluku na najvišoj razini". Premda sam dotad čvrsto vjerovala u jedan put, nešto se u meni ubrzo prelomilo i krenula sam u posve drugom smjeru. Da mi je netko samo mjesec prije rekao da ću donijeti takvu odluku, rekla bih mu da je to apsolutno nemoguće. Budući da mi je život tada bio prilično kaotičan, kapima nisam pridavala veliku važnost, zaboravila sam da se moja odluka počela mijenjati kad sam počela piti kapi i da sam ih nakon nekog vremena čak prestala piti ne bih li zadržala stari smjer. No sve se složilo drukčije. Svega sam se toga ponovno sjetila nedavno, nakon razgovora s Dejanom Neorčićem, homeopatom koji se u Londonu (Nelsons Pharmacy) kvalificirao i za terapiju Bachovim kapima.

Bachove kapi sustav su od 38 biljnih pripravaka koji obuhvaća sva mentalno-emotivna stanja. One ne liječe fizičku bolest, nego emotivno-mentalno stanje koje je do nje dovelo. Svaki disbalans, bolest ili emocionalna neravnoteža prekid je komunikacije s višim ja, a Bachove kapi ponovno uspostavljaju tu protočnost jer se vibracija biljke (ili njeno ljekovito svojstvo) prenosi u tijelo. Kapi imaju sposobnost svojim pročišćenim vibracijama potaknuti našu vitalnu silu na samoiscjeljenje tj. ponovno uspostavljanje ravnoteže.

Njihovo djelovanje je nježno, ali snažno, što je i prvi dojam kad upoznate Dejana Neorčića, iznimno suptilnu i blagu osobu koja ostavlja snažan dojam. Prvo što mi je rekao bilo je da se Bachove kapi zapravo ne izgovaraju kao skladatelj Bach, nego engleski Bač. To će mi biti teško promijeniti, Bah nam je već svima ušao u uho.

Tko je bio Edward Bach

Životni put tate Bachovih kapi jako je zanimljiv. Bach je studirao medicinu na University College Hospital u Londonu, bio je liječnik opće prakse, bakteriolog i imunolog. Usprkos uspjehu u klasičnoj medicini, bio je razočaran pristupom svojih kolega koji su svu pažnju poklanjali oboljelom organu, a ne osobi koja pati. Zato je praksu upotpunio homeopatijom koja mu je zbog holističkog pristupa bila bliskija, no intuitivno je osjećao da mora postojati još jednostavniji sustav sa sastojcima isključivo iz netaknute prirode.

Kad je obolio od raka slezene s prognozama od samo nekoliko mjeseci života, odrekao se karijere i znanstvenog razmišljanja i odlučio osloniti isključivo na prirođeni dar iscjelitelja. Imao je veoma razvijenu intuiciju, poput šamana bi u šumi nasumce ubrao biljku, sažvakao je i znao bi njena svojstva. U tom je razdoblju često namjerno sam sebi izazivao loša zdravstvena stanja i isprobavao raznoliko bilje ne bi li pronašao lijek. Najprije je otkrio i pripremio 12 cvjetnih pripravaka koje je nazvao 12 iscjelitelja, a kroz tu svjesnu osobnu patnju i žrtvu na kraju je kompletirao sustav od 38 pripravaka koji se danas naziva Bachove cvjetne kapi. Živio je godinama dulje od liječničkih prognoza, a umro čim je kompletirao sustav Bachovih kapi.