Govorne vještine i sposobnost preciznog izražavanja rijetke su vrline. Kada uspijemo drugima prenijeti svoje stajalište koje su u stanju razumjeti postižemo osjećaj sreće i zadovoljstva

Otežano izražavanje
Naš je um često zaokupljen višestrukim mislima i pričama, a neke od njih su negativne. Stalna jurnjava i zauzetost poslom otežavaju nam postizanje smirenog razmišljanja. Primarni aspekt dijeljenja vašeg gledišta je opisati svoje osjećaje i misli, piše consciousreminder.
Ponekad nam je izuzetno izazovno izraziti svoj bijes ili razočaranje ljudima koji nas povrijede. Ali dijeljenje i izražavanje naših osjećaja donosi nam olakšanja od bijesa. Takve situacije zahtijevaju pažljive komunikacijske vještine i promišljen odabir riječi.
Evo nekoliko korisnih savjeta pomoću kojih biste mogli bolje iznijeti svoju perspektivu.
Točno artikulirajte svoje stajalište
Ispostavilo se da su izazovni razgovori najproduktivniji usprkos našem strahu od izražavanja naših stvarnih osjećaja. Moramo znati da će energija ili suština rasprave voditi daljnji tijek razgovora. Moramo održavati mirnu i srdačnu energiju.
Prvo moramo razmisliti o vrsti odnosa koji dijelimo s drugom osobom i koliko nam je ta osoba važna, a razgovor i komunikacija trebaju biti u skladu s tim.
5 uputa za produktivnu komunikaciju
1. Pripremite se i zapišite točke razgovora.
2. Potražite pomoć od svog božanskog i autentičnog jastva. Vizualizirajte kako razgovor teče glatko.
3. Pozitivno pristupite razgovoru kako bi ga druga osoba prihvatila i slijedila vašu energiju. Jednom kad vodite zdrav i produktivan razgovor, odnos s tom osobom zasigurno će ojačati.
4. Prije rasprave zazovite višu silu u koju vjerujete. Božanska energija koja će ga pratiti pružit će pozitivnost tijekom razgovora.
5. Anđeli će vas zasigurno obasjati svojim svjetlom ljubavi i zaštitom tijekom razgovora.
Nužno je zapamtiti da je cilj komunikacije prepoznavanje vlastitih osjećaja u vezi s osobom i raspravom.
Također je presudno osigurati odgovarajući prostor i dati priliku drugoj osobi da se izrazi. Oboje morate osvijestiti svoje neprijateljstvo te pronaći način kako biste pozitivno krenuli naprijed.
Nakon razgovora
Jedini način da se utvrdi je li razgovor bio produktivan ili ne jest utvrđivanjem jesu li obje strane čule i razumjele stajališta.
Cilj je završiti raspravu s pozitivnim načinom razmišljanja te krenuti u zdrav odnos. Otpustite sve otrovne misli i dopustite da se negativna energija rasprši. Morate se razići s poštovanjem i osjećati se ponosno što ste ispravno postupili.
U slučaju da se na kraju razgovora ne osjećate pozitivno, morate si dati vremena da stvari bolje sagledate. Možda je potrebno da se udaljite od te osobe. To će s vremenom omogućiti idealan način oporavka i razrješenja nezadovoljstva.
Načini pozitivnog rastanka
Nekoliko se izazovnih situacija može riješiti molitvom. Nikad se ne rastajte s gorčinom.
Otvoreni razgovor često uspostavlja telepatsku vezu između podsvijesti dvoje ljudi. Zadržavanje pozitivnog stava nakon razgovora može donijeti pozitivnost u umove obojice.
Neprestano moleći i promatrajući pristup i ponašanje druge osobe, istiskuje negativne misli. Međutim, ne zaboravite cijelo vrijeme održavati granice poštovanja. Naš obrazac ponašanja također djeluje kao važan oblik komunikacije.